Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii? II 

W poprzednim artykule wskazywaliśmy Państwu zalety posiadania letniej posiadłości w Hiszpanii. Przekonywaliśmy, że wakacyjna rezydencja w Hiszpanii jest fantastycznym rozwiązaniem, dla osób chcących odpocząć od codziennego życia. Jest to również dobra okazja do inwestycji.

 

W tym artykule spróbujemy Państwu uświadomić, że Hiszpania jest nie tylko niezwykle atrakcyjnym Krajem do kupna letniej posiadłości ale również doskonałym miejscem na inwestycje. Jednak pragnę podkreślić fakt, iż kupno nieruchomości jest na tyle ważną inwestycją, iż zaleca się ją skonsultować z hiszpańskim prawnikiem, bowiem tylko wtedy mamy 100 % pewność, iż nie zostaniemy oszukani.

 

Poniżej wskażemy Państwu kilka sposobów jak można czerpać ogromne zyski z kupna nieruchomości w Hiszpanii.

 

Po pierwsze:

KUPNO NIERUCHOMOŚCI POD WYNAJEM

 

Jak każdy zapewne wie, Hiszpania jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów przez Turystów w Europie, zatem jeżeli zdecydujemy się na kupno nieruchomości w turystycznych regionach np. takich jak Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca, Costa del Azahar, Costa Dorada, Costa Montanesa, Costa Vasca, Costa Verde, Rias Altas, Rias Bajas i przystosujemy naszą inwestycję pod wynajem, zawsze będzie to opłacalny biznes.

Niezależnie czy zdecydujemy się na budowę ogromnego hotelu, małego pensjonatu czy tylko wynajmiemy jedno mieszkanie, możemy być pewni jednego: taka inwestycja zawsze przyniesie nam zysk.

 

Po drugie:

KUPNO NIERUCHOMOŚCI W CELU PÓŹNIEJSZEJ ODSPRZEDAŻY

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż Hiszpania dopiero powoli wychodzi z kryzysu gospodarczego, należy zauważyć, że aktualnie ceny nieruchomości w Hiszpanii utrzymują się na bardzo niskim poziomie. Inwestując w nieruchomości w Hiszpanii na pewno nie stracimy. Historia pokazuje, że każde państwo borykające się z kryzysem, prędzej czy później z niego wychodzi a ceny osiągają swój maksymalny pułap. Dlatego też, teraz jest idealny moment na zainwestowanie naszych oszczędności w nieruchomości w Hiszpanii, w celu ich późniejszej odsprzedaży.

 

Należy zwrócić jeszcze uwagę na jeden bardzo ważny element o którym często zapominamy.

Decydując się na kupno nieruchomości pod wynajem czy w celu późniejszej odsprzedaży należy pamiętać, iż zysk jaki możemy uzyskać w przyszłości zależy głównie od stanu nieruchomości.

 

Dlatego pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania, pensjonatu czy hotelu, postarajmy się doprowadzić go do takiego stanu, aby ludzie chcieli do nas wracać. Jeśli macie Państwo ograniczony budżet, i kupujecie nieruchomość w średnim stanie, zalecamy kupić nieco mniejszą nieruchomość i przeprowadzić w niej generalny remont.

Tak samo w przypadku, kupna nieruchomości w celu jej odsprzedaży. Czasami niewielkie odświeżenie mieszkania, wymiana starych kanap, krzeseł czy oświetlenia znacznie zmieni cenę nieruchomości.

 

Jeśli chcielibyście Państwo zainwestować oszczędności w kupno mieszkania, hotelu, pensjonatu, a nie wiecie jak rozpocząć cały proces, jaką nieruchomość wybrać, zachęcamy do odwiedzenia kancelarii adwokackiej Vares & Asociados. Pracujący w niej adwokaci hiszpańscy pomogą Państwu dokonać wszelkich prawnych działań, abyście mogli Państwo czerpać zyski z zakupu.

 

 

 

 

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Kasia (Wednesday, 17 January 2018 10:41)

    Moim zdaniem inwestycja ta jest bardzo opłacalna, warto jednak przed tym oszacować nieco do jakich najemców sie będziemy zwracać.

  • #2

    Varés & Asociados (Wednesday, 17 January 2018 10:51)

    Absolutnie się zgadza. Pani Katarzyno.

śledź nas w mediach społecznościowych | síganos en las redes sociales | follow us on social media