Jak rozpocząć działalność hotelarską w Hiszpanii?

 

W poprzednim artykule przedstawialiśmy Państwu zalety Inwestowania w Hiszpanii. Wskazywaliśmy, że wybudowanie hotelu czy pensjonatu jest bardzo opłacalne, zwłaszcza w tak turystycznym kraju jakim jest Hiszpania.  Zachęcaliśmy Państwa również do korzystania z pomocy naszych hiszpańskich adwokatów, którzy z pewnością doradzą Państwu podczas zakupu wymarzonej nieruchomości.

                                 

Możemy zatem postawić sobie pytanie, jak rozpocząć działalność hotelarską w momencie gdy zdecydujemy się na zakup hotelu czy pensjonatu?

 

Procedura rozpoczęcia prowadzenia działalności hotelarskiej nie jest zbyt skomplikowana, jednak dla pewności zaleca się  konsultację z Hiszpańskim prawnikiem, który pomoże Państwu dokonać wszelkich niezbędnych formalności.

 

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, iż działalność hotelarska jest uregulowana przez hiszpańskie przepisy. Hiszpania dzieli się na 17 wspólnot autonomicznych a każda wspólnota ma odrębne regulacje dotyczące działalności hotelarskiej. Oczywiście aby rozpocząć działalność hotelarską należy uzyskać niezbędne zezwolenie administracyjne, które jest wydawane przez Władze Miasta w miejscu, gdzie będzie znajdował się obiekt hotelowy. W związku z tym, osoby zainteresowane powinny udać się do Ratusza miejscowo właściwego i złożyć wniosek o wydanie zezwolenia administracyjnego. Należy pamiętać również, że każdy obiekt hotelowy powinien być zarejestrowany w odpowiednim Rejestrze Turystycznym w Hiszpanii, właściwym dla danej wspólnoty. Jeśli zamierzają Państwo prowadzić działalność na terytorium Hiszpanii, należy założyć jedną z jej form przewidzianych prawem.

 

W Hiszpanii występują spółki akcyjne (Sociedades anónimas - S.A.), spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Sociedades de responsabilidad limitada - S.L.), spółki komandytowo akcyjne (Sociedades comanditarias por acciones - S.E.), spółka z ograniczoną odpowiedzialnością nowe przedsiębiorstwo (Sociedad Limitada Nueva Empresa (S.L.N.E.) oraz spółka europejska (sociedad anónima europea - S.E.), jak również szczególne cechy spółek giełdowych (sociedades anónimas cotizadas).

Zakładania działalności gospodarczej w Hiszpanii zasadniczo wymaga ustanowienia przed notariuszem a także rejestrację w Rejestrze Handlowym.

 

Jeśli macie Państwo wątpliwości jak założyć działalność, nie znacie języka hiszpańskiego i wydaje się wam, że nie będziecie w stanie sami jej założyć, pokażemy Państwu jak to zrobić bez wychodzenia z domu.

 

Należy pamiętać, iż prowadzenie hotelu czy pensjonatu nie wymaga od Państwa załatwiania tych wszystkich wyżej wskazanych formalności osobiście. Mogą Państwo udzielić pełnomocnictwa osobie, która zrobi to za Państwa. Zaleca się aby wybrać pełnomocnika, który zna hiszpańskie prawo, wobec tego najlepiej by było gdyby to był hiszpański adwokat.

 

Udzielenie pełnomocnictwa wygląd tak, iż założyciel lub założyciele udzielają pełnomocnictwa osobie zajmującej się założeniem działalności. Wspomniane pełnomocnictwo może być udzielone przed polskim notariuszem (w tym przypadku, należy dołączyć Apostillę przewidzianą w Konwencji Haskiej z 1961 roku i przysięgłe jej tłumaczenie na język hiszpański przez tłumacza przysięgłego) bądź przez konsula Ambasady Hiszpanii w Polsce.

 

Po udzieleniu pełnomocnictwa, pełnomocnik może dokonać wszystkich niezbędnych formalności w Państw imieniu.

 

Zachęcamy Państwa do skorzystania z pomocy kancelarii adwokackiej Vares & Asociados. Nasi Hiszpańscy prawnicy, na pewno pomogą Państwu załatwić wszystkie niezbędne sprawy tak, aby mogli Państwo rozpocząć prowadzenie wymarzonego hotelu czy pensjonatu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Write a comment

Comments: 0

śledź nas w mediach społecznościowych | síganos en las redes sociales | follow us on social media