Praca w Hiszpanii (II część) 

W poprzednim artykule zachęcaliśmy Państwa to podjęcia zatrudnienia w Hiszpanii, doradzaliśmy, iż w przypadku wątpliwości, należy skorzystać z pomocy hiszpańskiego prawnika, bowiem każda porada, może zapewnić Państwu wewnętrzny spokój i poczucie, że wszystkie sprawy zostaną załatwione pomyślnie.

 

Tak, jak już wspominaliśmy, otwarcie granic, członkostwo Polski w Unii Europejskiej daje ogromne możliwości. Możemy sobie jednak postawić pytanie, jak My Polacy może uzyskać wymarzoną pracę w Hiszpanii?

 

Nie ulega wątpliwości, iż pracę w Hiszpanii, możemy znaleźć podobnie jak w Polsce. Przy odrobinie szczęścia wystarczy wysłać CV wraz z listem motywacyjnym na adres hiszpańskiej firmy w której pragniemy pracować.

 

W Hiszpanii istnieją także internetowe biura zatrudnienia, które można znaleźć na stronie internetowej: www.sepe.es. Należy zwrócić również uwagę, że obywatele krajów członkowskich UE mają takie samie prawa przy podejmowaniu zatrudnienia jak obywatele Hiszpańscy.

 

W Hiszpanii istnieje również możliwość skorzystania z pomocy Urzędu Pracy. Warunkiem koniecznym, do skorzystania z pomocy Urzędu Pracy jest okazanie dowodu osobistego lub paszportu a także posiadanie miejsca zamieszkania. Osoby zarejestrowane w Hiszpańskim Urzędzie Pracy muszą stawiać się na wyznaczone spotkania oraz przestrzegać określonych terminów. W zamian mogą uzyskać informacje o bezpłatnych szkoleniach, kursach, dofinansowaniach.

W Hiszpanii stworzono również krajową stronę publicznych służb zatrudnienia, www.sistemanacionalempleo.es , która zawiera oferty pracy z całej Hiszpanii.

 

Ponadto, poszukując pracy w Hiszpanii, można skorzystać także z EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia). Jest to sieć współpracy, powołana przez Komisję Europejską, która ułatwia dostęp do ofert pracy. Zachęcamy do skontaktowania się z doradcą EURES w Polsce, aby w ten sposób uzyskać informację o Publicznych Służbach Zatrudnienia a także ofertach pracy w Hiszpanii.

 

W Hiszpanii można skorzystać również z niepublicznych agencji pośrednictwa pracy. Agencje pracy Tymczasowej, to firmy, które pomagają w podjęciu czasowego zatrudnienia, poprzez kontraktowanie pracowników i transferowanie ich do innych firm. Adresy agencji można znaleźć w rejestrze hiszpańskiego Ministerstwa Pracy a także na stronie internetowej jako E.T.T. www.empleo.gob.es.

 

Powyżej wskazaliśmy przykładowe sposoby poszukiwania pracy w Hiszpanii, jak można z łatwością zauważyć, możliwości jest bardzo dużo, wystarczy tylko podjąć odpowiednie działania.

 

Podjęcie pracy w Hiszpanii ma wiele atutów. Jednak zaleca się szczególną ostrożność przy podpisywaniu umów z agencjami, biurami pracy czy pracodawcami. Z doświadczenia naszych klientów wiemy, iż łatwo paść ofiarą oszustwa, przez bardziej doświadczonych przedsiębiorców.

 

Jeśli zatem, zdecydujecie się Państwo na podjęcie nowego etapu w życiu, jakim jest Praca w Hiszpanii a chcecie być pewni, że wasza umowa została skonstruowana zgodnie z prawem, zachęcamy do skorzystania z porad prawnych naszej kancelarii adwokackiej Varés & Asociados. Nasi hiszpańscy prawnicy pomogą Państwu rozwiązać każdy problem i rozwiać wszelkie wątpliwości, tak abyście mogli mieć pewność, że wasza umowa została skonstruowana zgodnie z prawem.

 

Write a comment

Comments: 0

śledź nas w mediach społecznościowych | síganos en las redes sociales | follow us on social media